Předčasné stárnutí cév se dnes týká většiny populace. Většina z nás bojuje pouze s viditelnými projevy stárnutí, ale zapomínáme, že naše tělo stárne i uvnitř, a možná ještě daleko rychleji, než si představujeme.
Rizika prodělání infarktu či mrtvice můžeme minimalizovat pouze včasným odhalením aterosklerózy!
Co je arteriograf?
Zdravotnický diagnostický přístroj, který je schopen vyhodnocovat stav primárních srdečně-cévních parametrů tepenného systému neinvazivní metodou.
Díky propracovanému softwaru toto na první pohled jednoduché měření poskytuje přesné informace o pružnosti cévních stěn tepen. Míra snížení elasticity cévních stěn úzce souvisí s rozsahem a závažností aterosklerotických změn. Tato metoda umožňuje diagnostikovat případná rizika kardiovaskulárních onemocnění ještě v bezpříznakovém stádiu, dokud se nevyskytly vážnější následky
Co nabízí měření arteriografem?
- Definuje arteriální věk (staří cév)
- Odhalí míru elasticity/tuhosti cév
- Dokáže analyzovat i cévy < 100 μm
- Diagnostika je rychlá a neinvazivní
Nechte si své cévy co nejdříve vyšetřit a zůstaňte zdraví!
Vaše výsledné hodnoty budeme podrobně analyzovat a navrhneme vhodné řešení.
Jak probíhá měření?
Při měření arteriografem stanovujeme hodnotu 14 parametrů, jejichž prostřednictvím můžeme získat komplexní informaci o funkčnosti všech tepen (tzv. arteriol a arterií).
Toto měření se provádí vleže v klidové pozici a trvá cca 10 minut. Další část diagnostiky je věnována samotnému rozboru výsledného ARTERIOGRAMU – viz obr. 1 a 2.
Význam preventivního vyšetření cév
Vzhledem ke skutečnosti, že každé druhé úmrtí v ČR je způsobeno srdečně-cévními onemocněními jako např. srdečním infarktem nebo cévní mozkovou příhodou, měli bychom věnovat PREVENCI větší pozornost. A to platí pro všechny generace.
Jsou Vaše cévy v pořádku?
Pokud jste zatím cévní diagnostiku arteriografem neabsolvovali, nyní máte možnost. V případě zhoršených výsledků nabízíme také fyzikální cévní terapii.
Komu doporučujeme měření arteriografem?
V rámci prevence by ho měl absolvovat každý, zejména osoby:
- které žijí a pracují v nadměrném stresu
- které mají vyšší cholesterol nebo vyšší krevní tlak
- které mají cukrovku, nadváhu nebo kouří
- u kterých se v rodině vyskytla hypertenze, infarkt či mozková mrtvice
- s příznaky srdečně-cévních onemocnění
PŘÍPRAVA NA VYŠETŘENÍ:
10 hodin před vyšetřením nekonzumujte alkohol a 3 hodiny před vyšetřením nekuřte, nepijte kávu a nekonzumujte těžká jídla. 1 hodinu před vyšetřením zvyšte příjem tekutin – vody, neperlivé minerálky. Lékařem předepsané léky užijte podle předpisu.
Samotné měření se provádí v klidovém stavu vleže cca 5-10 minut po fyzickém i mentálním odpočinku. Během měření je potřeba minimalizovat možné rušivé faktory – před měřením si vždy ztište telefon!
VIDEA A ODKAZY K TÉMATU
Více info na: www.tensiomed.com